Spojené arabské emiráty (SAE), někdy též nazývané pouze Emiráty jsou federativním státem sedmi jednotlivých Emirátů při pobřeží Perského zálivu. Svoji turistickou známost získaly především díky městu Dubaj s jeho světově známými atrakcemi (Ski Dubai, Dubai Frame) a dominantami v čele s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa. Dubaj samotná bývá často mylně považována za hlavní město, kterým je Abu Dhabí. To je známé zejména díky seriálu Formule  1, které se jezdí na okruhu Yas Marina, nebo jednou z největších mešit světa Sheikh Zayed Mosque. Pokud preferujete hlavně plážovou dovolenou s kvalitními hotely a rodinnými resorty zamíříte do emirátu Ras Al Khaimah.

Sushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhled

Nejlepší insta restaurace v Dubaji

V Dubaji je opravdu nespočet skvělých restaurací a je těžké se rozhodnout, kde si stůl zarezervovat. Pokud se ale primárně snažíte navýšit počet svých followerů a zároveň s tím si vychutnat lahodné jídlo, je tu několik speciálních míst, která vyčnívají ze zbytku a budou opravdovou hostinou pro váš instagram feed.

Zobrazit článek
Top 10 dubajských rooftop bazénů

Nejlepší rooftop bazény v Dubaji

Pokud už máte v Dubaji za sebou všechny ty "must see" nej atrakce není nic lepšího než si najít místo u bazénu blízko baru a pustit se do opalování. V článku najdete výběr těch nejlepších střešních "rooftop" bazénů, které můžete navštívit buď jako hosté daného hotelu nebo i jako běžní návštěvníci z ulice.

Zobrazit článek