Pro počasí v Dubaji je typické pouštní podnebí s horkými léty a chladnějšími zimami. Většina dní je příjemně slunečných s výjimkou poloviny léta (červenec – srpen), kdy teploty dosahují extrémních hodnot.

Kdy navštívit Dubaj

Nejvhodnějším obdobím na dovolenou v Emirátech potažmo v Dubaji je zimní období, které trvá od října do března. V tu dobu je počasí stále příjemně slunečné nejen pro koupání, ale i pro cestování a venkovní aktivity. V tomto období se průměrná denní teplota pohybuje okolo 25 – 30°C. Srážek se obávat nemusíte vůbec, průměr je 5 deštivých dní za rok, a pokud vůbec pršet začne, je to jen velmi krátké a nepravidelné.

Léto v Emirátech

Letní sezóna začíná koncem května a trvá až do září. Toto období bych opravdu doporučil jen pro velké milovníky tepla. Panuje zde velmi horké počasí s teplotami atakujícími hranici 45°C.

Pokud se chystáte během své dovolené v Dubaji nebo Abu Dhabí navštívit některou z místních atrakcí (Burj Khalifa, Dubai Frame, Sheikh Zayed mosque) nebo zábavních parků (Ferrari World, Warner Bros, IMG, Legoland), můžete být úplně v klidu, vše je plně klimatizované a přizpůsobené pro celoroční provoz. Pokud by vám i tak bylo během vaší dovolené v Dubaji příliš horko, doporučuji návštěvu lyžařského areálu Ski Dubai v obchodním centru Mall of Emirates.

Dubaj počasí vývoj

Počasí v Dubaji

Autor článku:
Štítky: dubajdubaj dovolenádubaj počasíEmiráty

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Fanar hotel OmánAirbus 350 World2fly na letišti Phu QuocThe Pointe a hotel Atlantis v DubajiGravity point Salalah OmánLetiste Dubai Expo liveryŠnorchlování Maledivy žralokEmirates letiste Dubai