V Dubaji je opravdu nespočet skvělých restaurací a je těžké se rozhodnout, kde si stůl zarezervovat. Pokud se ale primárně snažíte navýšit počet svých followerů a zároveň s tím si vychutnat lahodné jídlo, je tu několik speciálních míst, která vyčnívají ze zbytku a budou opravdovou hostinou pro váš instagram feed.

Caesars Palace Hells Kitchen restaurace Dubaj

GORDON RAMSAY HELLS KITCHEN

Světoznámý televizní koncept pod jménem ještě známějšího šéfkuchaře. Pokud se chcete podívat do „televizní“ pekelné kuchyně, kde spolu soupeří týmy Modrých a Červených, zavítejte na Bluewaters Island do hotelu Ceasars Palace nedaleko největšího ruského kola na světě Ain Dubai.

Hell’s Kitchen servíruje stejnou kombinaci show a vaření světové úrovně jako ve svém původním místě v Las Vegas a čerpá inspiraci z reality show Gordona Ramsaye.

Červená a modrá kuchyně servírují Ramsayova signature jídla včetně hovězího Wellingtonu, vajec v očistci a sladkého Sticky Toffee pudinku. Jinak zde na lístku najdete zejména americkou kuchyň – steaky, hamburgery a žebra.

Zažijte souboj týmů na vlastní oči každý čtvrtek a pátek. Strávíte tak originální večer s živou show a kvalitním jídlem.

Rezervace na stránkách restaurace.

 

SUSHI SAMBA

Unikátní koncept, jehož další pobočky se nachází v Londýně, Las Vegas a nyní nově od minulého roku i v Dubaji.

Restaurace se nachází v 51. patře Palm Tower a nabízí ničím nerušený 360° panoramatický výhled na ikonické ostrůvky Palm Jumeirah, Arabský záliv, Ain Dubai a panorama dubajských mrakodrapů. Dva výtahy vyvezou návštěvníky do výšky 230 metrů ve které navštíví nejvýše položenou restauraci na palmovém ostrově.

Designový interiér zastřešuje rozsáhlá instalace stropu s 3D potiskem dřevostavby inspirované japonskými a brazilskými tkalcovskými tradicemi.

Dubaj restaurace Sushi Samba v noci

Na menu najdete vše od japonské tempury a sushi, přes brazilské churrasco a moquecucu až po peruánská anticucha a seviches, kulinářská kreativita místních kuchařů je neomezená. Otevřená kuchyně a ohnivý gril robata nabízejí skvěle opečené a ochucené maso, zeleninu a ryby, zatímco konceptuální styl servírování na malých talířích SUSHISAMBA podporuje „sdílený“ kulinářský zážitek.

Restaurace je otevřena celý den, přes oběd si dokonce můžete zvolit, zda chcete klasicky a la carte nebo tzv. business lunch. Ten zahrnuje 2 předkrmy a jeden hlavní chod dle vlastního výběru z připraveného menu. Výhodou je cena, která je 159 AED (1 000 Kč) za celé menu.

Jídla v menu jsou kombinací ve stylu fusion kuchyně Japonsko – Brazílie – Peru.

Všechny chody byly opravdu chuťově dokonalé a spolu s výhledem se restaurace zařadila mezi má top místa v Dubaji.

Jak pro oběd, tak pro večeři je nutná rezervace předem a je vyžadován smart casual dress code.

Rezervace na stránkách.

MURA

Mura je světlá a pestrobarevná italská trattoria, která má ideální polohu na Palm Jumeirah ve známe části The Pointe, hned naproti největší světelné fontáně světa. Její název je odkazem na výtvarné umění foukání křišťálového skla, které se zrodilo nedaleko Benátek v Muranu. Je vyjádřením veškeré okázalosti a vřelosti bohaté italské kultury.

Restaurace inspirovaná pobřežím Amalfi je vyzdobena odstíny tmavě modré a bílé, přičemž všudypřítomné citroníky vytvářejí efekt listnatého stropu. V horním patře je venkovní terasa opět lemovaná citroníky, což vytváří skutečný středomořský kulinářský zážitek.

Rezervace na stránkách restaurace.

AMAZONICO

Vykročte z městské džungle do opravdové džungle v Amazonico, třípodlažní restauraci ve čtvrti DIFC. Co dělá toto místo tak jedinečné, je dekorace, všude kolem se nachází samet, oranžová kůže a mariposas (amazonští motýli).

Amazonico restaurace Palm Tower Dubaj

Na menu najdete pestré kombinace směsi tropických a latinskoamerických kuchyní inspirovaných nejen v zemích Amazonie, ale i v jedinečných asijských a středomořských komunitách. Od tropického sushi a nejčerstvějších syrových mořských plodů až po výběrové grilované maso a ryby. Místní šéfkuchaři používají tradiční i speciální techniky spolu se sezónními a živými ingrediencemi, které vás vezmou do Latinské Ameriky.

Rezervace na stránkách restaurace.

SHANGHAI ME

Elegantní východoasijská restaurace Shanghai Me v districtu DIFC je díky rubínově červeným interiérům a detailům ve stylu art-deco, které jsou ódou na post-prohibiční Šanghaj, jednou z nejvíce instagramových restaurací finančního centra. Terasa, která je na léto krytá, je ideálním místem, kde lze získáte nejlepší fotku na sociální sítě.

Rezervace na stránkách restaurace.

Shanghai Me restaurace v Dubaji

 

PIATTI BY THE BEACH

Piatti by the Beach se nachází v jedinečném a luxusním prostředí hotelu Raffles The Palm Dubai a je inspirované italským pobřežím Amalfi. Výzdoba se nese v duchu námořní bílé a modré, jasně fialová bougainvillea se šplhá po stěnách jak vnitřní restaurace, tak i terasy. Šéfkuchař Batuhan Piatti, bývalý porotce MasterChef Turkey, vytvořil menu středomořských lahůdek, jako je burrata s cherry rajčátky a restované středomořské slávky.

Rezervace na stránkách restaurace.

Piatti by the Beach Dubaj logo

 

BOUNTY BEETS

Instaprofily po celé Dubaji byly letos zaplaveny růžovou, protože byly plné momentek s podpisem z Bounty Beets ‚Hello Beautiful‘ na nástěnných malbách. Hravá kavárna se zdravím menu nabízí oblíbená andělská křídla na zdech a ohromující strom plný květů uprostřed prostoru.

Dubaj kavárna Bounty Beets exteriér

Může se pochlubit lahodnými bio, bezlepkovými a veganskými jídly. Objevte originální menu překypující těmi nejskvělejšími a nejmódnějšími pokrmy. Vyberte si z typických oblíbených bestsellerů jako je avokádo na toastu s názvem ‚You’re all I Avo Wanted‘ a celou snídaňovou sekci s názvem ‚First Breakfast, then I’ll Change the World‘.

Rezervace na stránkách restaurace.

 

THE LONDON PROJECT

Britská restaurace v botanickém stylu se nachází v části Bluewaters Island. Celé místo je zahaleno do zeleně, což dává pocit, že sedíte někde venku. Každý den jsou dané happy hours, kdy vybrané drinky zakoupíte výhodněji. Po celý víkend se podávají brunche, což je ideální příležitost se tady potkat s přáteli.

Rezervace na stránkách restaurace.

 

MAMA ZONIA

Mama Zonia se nachází v samém srdci Dubai Marina ve 2. patře Pier 7. Pier 7 je designová signature budova se sedmi různými restauracemi na každém z pater. Mama Zonia, jak už název napovídá je restaurace ve stylu amazonské tématiky. Celý interiér hraje pestrobarevnými odstíny skutečné džungle. Rostlinná výzdoba v kombinaci se zářivým čalouněním a centrální obří ptačí klecí je opravdu tím pravým místa na sexy insta záběr.

Mama Zonia restaurace v Dubaji interiér

V oblasti gastronomie vám budou servírována jídla v široké škále od asijských, přes karibská až po latinskoamerické pokrmy.

Rezervace na stránkách restaurace.

 

Autor článku:
Štítky: dubajDubaj co navštívitdubaj co vidětrestaurace

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Letadlo Emirates Praha RuzyneWadi Darbat OmánMaledivy Meeru resortFanar hotel OmánSeychely počasí a kdy jetMauricius katamaran u Le Morne