Nejsem profi blogger, ani travel influencer.

Celý život se profesionálně živím marketingem, a to zejména komunikací a strategií značky, kterou mám již pár let na starost i v jedné z největších cestovek v ČR. Ideální je stav, když je pro vás práce koníčkem, což se mi díky kombinaci marketingu a cestování stalo.

Tento blog je vlastně takové „covidové dítě“, měl jsem ho dlouho v hlavě a na disku tisíce fotek, ale až teprve totálně nepřehledná situace v podmínkách cestování, nepřehledné weby ministerstev a každý den se měnící restrikce mě dotlačili nejdříve k založení IG účtu @exoguru, kam jsem pro lidi začal umisťovat nejnovější zprávy z destinací, informací aerolinek, ale i zajímavé tipy kam cestovat a co tam navštívit. Instagram už časem začal být malý a proto vznikly tyto stránky.

Přiznám se zrovna, nejsem klasický baťůžkář, jako bývají autoři většiny travel blogů a nemám rád dělení na dva tradiční tábory:  jezdím s CK  VS. s cestovkou bych nikdy nejel. Nekopu ani za jednu stranu. Oba způsoby mají svá pro a proti, které záleží zejména na destinaci. A rozhodně už dávno neplatí mýtus, že CK = dražší válení se na resortu. Pro mě osobně je většinou ideální kombinace pohodlného zázemí hotelu jakožto základny, ze které pak vyrážím na další poznávací výlety po dané destinaci.

Reunion Piton sopka

Osobní srdcovkou je pro mne ostrov Mauricius, který v sobě má vše, od skvělého koupání, po zelené hory s treky až po rumové destilerie. Nečekaně, ale velmi mile mě překvapila Panama a nadšený jsem byl z Réunionu, což je ještě taková turisticky neobjevená perla. V neposlední řadě tak jak někdo miluje New York, já se můžu kdykoliv vracet do Dubaje a Abu Dhabí.

Když zrovna nepracuju nebo necestuju, věnuji se sportu nebo koukám na Marvelovky nebo rozšiřuji svou sbírku exotických rumů 🙂

Pokud by vás cokoliv zajímalo ze všech výše vyjmenovaných oblastí – marketingu, cestování nebo rumu, napište mi.

Michal Bošela

Zanzibar Nungwi dovolená

Potřebujete poradit? – 10 = 90