Seychely. Souostroví 115 ostrovů v Indickém oceánu je mezi českou veřejností nechvalně známo spíše jako místo, kde se ukrýval po svém útěku podnikatel Radovan Krejčíř. Obecně jsou Seychely považovány za velmi luxusní destinaci pro bohaté. Z osobní zkušenosti mohu říci, že Seychely jsou opravdu drahou destinací, což ne vždy znamená luxusní dovolenou.

Cílem většiny turistů jsou tři největší ostrovy: Mahé s hlavním městem Victoria, Praslin a La Digue Každý z nich má svůj osobitý charakter.
Každopádně seychelské pláže patří, také díky typickým žulovým megalitům, mezi nejkrásnější na světě. Mezi ty nejznámější patří Anse Major, Anse Lazio, Anse Source D´argent a Anse Pierrot.
Za návštěvu stojí i unikátní geografie ostrovů a jejich příroda. Seychely jsou domovem několika endemických druhů rostlin (Coco de Mer) i živočichů, které najdete v nejznámější přírodní rezervaci Vallée de Mai.

Pro mě osobně jsou Seychely kombinací ostrova Mauricius (příroda a hory) s Maledivami (pláže). Nutno podotknout, že obecně jsou tam veškeré služby a stravování na velmi vysoké cenové úrovni a v porovnání s kvalitou i mnohem dražší než třeba zmiňované Maledivy.

Odpovědi na to, co vidět na Seychelách nebo jaké čekat počasí a kdy jet na dovolenou se dozvíte v následujících článcích.