Nejlepší doba pro návštěvu Seychel vzhledem k počasí závisí především na vašich preferencích a na tom, co chcete během své dovolené dělat. Díky své poloze jižně od rovníku se těší celoročnímu nádhernému tropickému podnebí a téměř dvanáctihodinovému slunečnímu svitu. Jižní ostrovy, až na ty nejvzdálenější, leží daleko od cyklónového pásu a podnebí je tím pádem stabilní a nedochází zde k žádným extrémním výkyvům, kdy teplota zřídkakdy klesne pod 24 °C nebo vystoupá nad 32 °C. Díky tomu si můžete koupání na jedinečných plážích užívat celoročně.

Na Seychelách panuje stabilní počasí a tropické klima s celoročně vysokými teplotami, ale je třeba zvážit dvě hlavní roční období.

Počasí na Seychelách

Suché období (květen až září): Jedná se o období jihovýchodního pasátu, které přináší chladnější a sušší podmínky. V tomto období je obecně příjemné počasí s nižší vlhkostí, což je ideální doba pro outdoorové aktivity, jako je turistika. Moře je v tomto období také klidnější, což je ideální pro vodní sporty a šnorchlování.

Období dešťů (říjen až duben): Jedná se o severozápadní monzunové období, které se vyznačuje vyššími teplotami a vyšší vlhkostí. Je to také období dešťů s krátkými, ale vydatnými přeháňkami a občasnými bouřkami. Za zmínku stojí, že prosinec až březen mohou být obzvláště silné dlouhotrvající srážky.

Seychely počasí

Kdy jet na Seychely

 

Seychely leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota (°C) 27 27 27 28 27 26 25 25 25 26 26 27
Srážky (cm) 18,9 6,2 9,3 11,2 12,3 9,2 6,9 7,4 11,6 14,6 14 19,3

Další praktické informace

Vrchol turistické sezóny

Seychely jsou oblíbenou turistickou destinací a období Vánoc a nového roku, tedy prosinec až leden, jsou vrcholem turistického období. Ubytování a letenky mohou být v tomto období nejdražší u celého roku a oblíbené pláže a resorty mohou být přeplněné.

Potápění a šnorchlování

Pokud vás zajímají podmořské aktivity, za nejlepší měsíce pro potápění a šnorchlování se považují duben až květen a říjen až listopad, protože voda je čistá a podmořský život bohatý.

Pozorování ptáků

Milovníci ptáků mohou dát přednost období dešťů (od listopadu do dubna), kdy ostrovy navštěvují stěhovaví ptáci.

Autor článku:
Štítky: SeychelySeychely počasí

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu