Jestli jsem něco jako sběratel rumů nemohl vynechat, je návštěva lokální destilerie. Značka Takamaka se sice exportuje do 50 zemí světa, včetně České republiky, ale obecně není na světové rumové scéně tak známá jako například rumy z ostrova Mauricius. Zato na ostrovech uvidíte výtečnou práci jejich marketingu na každém rohu. Cedule s lahvemi jsou na všech místních obchodech.

Právě možná díky této masovosti jsem od návštěvy samotné destilerie moc neočekával. O to mile jsem byl pak překvapen

Poloha destilerie a areál Takamaka

Domovem značky je areál Le Plaine St. André jižně od hlavního města Victoria, asi 25 minut jízdy. Dominantou areálu je koloniální dům z roku 1792 předělaný na muzeum a podnikovou prodejnu. Tím ale nudný popis končí a jakmile projdete skrz ocitnete se na velké zahradě se stolečky a slunečníky, kde ve dvou rozích jsou stylové přívěsy. Jeden slouží jako cocktail bar a druhý jako foodtruck. Tady si můžete ukrátit čas a trošku zaplnit žaludek, než začne exkurze zakončená degustací vzorků.

Otevřeno je pondělí – pátek (10:30 – 16:30)

Prohlídky a degustace

Komentované prohlídky jsou zdarma každý den v 11h., 13h. a 15h.

Zaměstnankyně palírny vám během hodiny velmi nenásilnou a zábavnou formou přiblíží historii místa, firmy, principu výroby rumu, jeho specifikací a provede vás celým areálem. Zlatým finále je pak samotná degustace.

K té si musíte zakoupit v obchodě silikonový náramek, který vás opravňuje k ochutnávce 6 vzorků (cena 250 Kč). Jednotlivé vzorky rozhodně neurazí znalce, ale docela zajisté zachutnají laikům, potažmo ženám, které ocení místní nejoblíbenější kokosovou a ananasovou variantu rumu. Degustaci můžete vydýchat procházkou v zahradě kolem ruin historické kuchyně a zakončit u místních maskotů, jak jinak než želvích se jmény Taka a Maka.

Seychely Takamaka destilerie rumu

Ve firemní prodejně pak kromě rumů pro své kamarády a kolegy z práce můžete zakoupit různé merch předměty, které jsou ale vkusné a designové.

Zpátky do hlavního města se dostanete buď autobusem (zastávka hned za rohem) nebo mávnutím na taxi na hlavní silnici.

Osobně návštěvu vřele doporučuji, velmi příjemný způsob jak strávit odpoledne v příjemném prostředí s dobrým jídlem a pitím a něco se i dozvědět.

Takamaka letištní lounge

Pokud byste nestihli nakoupit vše přímo na místě, máte ještě jednu možnost při odletu na letišti. V prvním patře odletové haly najdete designovou Takamaka lounge/ bar včetně prodejny rumů a promo předmětů.

Takamaka rum Seychely letiště lounge

Pozn. Limit pro dovoz tvrdého alkoholu do ČR je jeden litr na osobu.

Rumy Takamaka můžete zakoupit i v české distribuci např. zde

Takamaka rum ze Seychel láhve
Autor článku:
Štítky: destilerierumseychely co vidět

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji