Muzeum budoucnosti (Museum of the Future) se otevřelo pro veřejnost 22.2.2022 a svým exteriérem se zařadilo mezi jednu z nejvýraznějších architektonických dominant Dubaje jakým je např. Dubai Frame. Budova má tvar elipsy, která představuje lidstvo. Jako základna ji slouží kopec se zelení, který představuje zemi a prázdný průhled skrze elipsu je symbol pro neznámou budoucnost, kterou je potřeba teprve objevit.

Muzeum budoucnosti bude průběžně představovat zajímavé expozice věnované proměnám technologie v následujících 50 letech. Každé patro muzea je navrženo jako rozsáhlý interaktivní filmový set, který oživují odborníci jako vypravěči příběhů, technologové a vizionářští umělci. Témata, která jsou v centru pozornosti zahrnují budoucnost cestování a života ve vesmíru, změny klimatu a ekologii, zdraví, wellness a spiritualitu. Kromě převratných inovací se zda uskuteční také speciální workshopy a přednášky největších světových mozků v jednotlivých oblastech.

Celá fasáda zabírá rozlohu 17 600 m2 a je pokryta citáty samotného vládce Dubaje, šejka Mohammed Bin Rashid al Maktouma znázorněných kaligrafií Mattara bin Laheje.

Celá stavba je vysoká 77 m a zabírá plochu 30 548 m2.

Cena lístku je 145 AED pro dospělého (děti do tří let a senioři zdarma) a doporučuji si předem zakoupit online na konkrétní čas zde.

Samotné muzeum se nachází při hlavní dopravní trase na Sheikh Zayed Road, hned vedle Jumeirah Emirates Towers. Nejrychlejší je doprava metrem na stanici Emirates Towers.

Muzeum budoucnosti Dubaj Emiráty
Autor článku:
Štítky: dubajDubaj co navštívit

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji