The Pointe – jedna z novinek roku 2020 v Dubaji. Nová nákupní promenáda s restauracemi a největší hrající fontánou na světě.

Místo pro relax a nákupy

Najdete ho na konci umělého ostrova Palm Jumeirah přímo naproti pohádkovému hotelu Atlantis. Jedná se o nákupní galerii s restauracemi s kaskádovým sezením. Ideální místo, kde zakončit náročný den v Dubaji.  1,5 km dlouhá promenáda uvnitř zálivu vám nabídne více než 80 různých restaurací, butiků a atrakcí na jednom místě.  Přes den zde můžete nakupovat nebo se koupat na malé pláži. Dopravit se sem můžete buď taxíkem nebo místní atrakcí Palm monorail vlakem, panoramatickou obdobou metra křižující prostředkem celou Palm Jumeirah.

The Pointe Dubaj - hotel Atlantis v noci

The Pointe Dubai – hotel Atlantis

Palm fountain – Burj Khalifa fontána verze 2.0

Jakmile se setmí, zaujměte místa na některé z visutých teras v prvním patře nebo se pohodlně usaďte v nějaké restauraci u stolu s výhledem do laguny a připravte se na okouzlující vizuální zážitek. Palm fountain je oficiální v Guinessově knize zapsanou největší hrající fontánou světa.  Velkou výhodou této atrakce oproti známe fontáně u Burj Khalifa je dostatečný prostor pro sledující. Samotná fontána je rozdělena do dvou samostatných částí v obou lagunách, které jsou k sobě zrcadlově souměrné. Dvě obrovské plovoucí plošiny pokrývají plochu 14 000m2 mořské vody, osvětlené 3 tisíci LED světel a stovkami trysek, které stříkají vodu až do výše 105 m a pohybují do rytmu hudby. Repertoár se pravidelně mění a většinou se střídají světové hity s lokálními arabskými písněmi. Celá show se odehrává na pozadí osvětlené pohádkové siluety jednoho z nejznámějších dubajských hotelů Atlantis.

Fontána byla navržena i s ohledem na udržitelnost, například voda je cirkulována přímo z moře bez nutnosti speciálního skladovacího nebo filtračního zařízení a choreografie každého představení je řízena pomocí energeticky úsporných technologií.

The Pointe Dubaj naproti hotelu Atlantis

Palm fountain na The Pointe

Program

Všední dny
První show začíná v 19:00 a poslední show v 1:00.

Víkendy
První show začíná v 19:00 a poslední show v 1:00.

Délka každé show je přibližně 3 minuty a opakují se každých 30 minut

Hotel Atlantis the Palm Dubaj

Hotel Atlantis s promenádou The Pointe

Autor článku:
Štítky: dubajDubaj co navštívitpalm jumeirah

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu