Pokud už máte v Dubaji za sebou všechny ty „must see“ nej atrakce není nic lepšího než si najít místo u bazénu blízko baru a pustit se do opalování. A nebyla by to Dubaj se všemi mrakodrapy, kdyby svým návštěvníkům nenabídla pár unikátních bazénu vysoko nad zemí. Níže najdete výběr deseti nejlepších střešních „rooftop“ bazénů, které můžete navštívit buď jako hosté daného hotelu nebo i jako běžní návštěvníci z ulice.

1. Address Beach Resort – Level 77

Nejvýše položený nekonečný bazén už nenajdete ve známém Marina Bay hotelu v Singapuru. Prvenství zapsané oficiálně v Guinnessově knize rekordů mu nedávno odebral 5* hotel Address Beach resort, který najdete kousek od Dubai Marina naproti Bluewaters Islandu s největším ruským kolem na světě Ain Dubai (Dubajské oko).

Hotelový bazén, který je přístupný pouze pro hosty starší 21 let najdete na 77. patře ve výšce 294m. Hlavní část bazénu má délku 94 a šířku 16,5 metrů. K opalování můžete využít plážová lehátka nebo si za příplatek pronajmout soukromou kabanu.

Hotel Address Beach resort Dubaj nejvyšší bazén světa

Zdroj: oficiální foto

2. Paros – Řecko uprostřed metropole

Jedna z nejlepších středomořských restaurací v Dubaji. Inspirována řeckým ostrovem v srdci Egejského moře se nachází na 46. poschodí věžáků Taj Jumeirah Lake Towers. Nasajte středomořské vibrace s výhledy na okolní mrakodrapy. Jedinečná kombinace střešní restaurace – baru a bazénu. Rooftop bazén nabízí velká denní lehátka, ze kterých se můžete kochat výhledem na Dubaj Marina, Burj Al Arab, Burj Khalifa, Emirates Golf Course a Arabský záliv. Rezervaci si můžete udělat zde.

Restaurace Paros v Dubaji

Zdroj: oficiální foto

3. Wane by SoMiya

Nová koncepce kombinace bazénu, klubu a lounge je umístěná v 4. patře hotelu Address Dubai Marina. Wane by SoMiya se rozpíná na velké terase s výhledem na přístav a obrovským nekonečným bazénem, lehátky a kabanami. Dámy si mohou rezervovat denní vstup od neděle do středy za 150 AED (50 AED vratných) a muži za 250 AED (150 AED vratných). Od čtvrtka do soboty je cena vstupu 250 AED pro dámy (150 AED vratných) a 350 AED pro pány (250 AED vratných).

Wane by SoMiay hotel Address Dubaj

4.La Ville Hotel & Suites, City Walk

Stylový rooftop bazén na vrcholu butikového hotelu La Ville patřícího pod síť Marriott hotels, ze kterého je nádherný výhled přímo na samotnou Burj Khalifu a okolí Jumeirah. I když je relativně malý, nabízí klidnou oázu pro relaxaci přímo v srdci Dubaje. Určitě stojí za to se zdržet u místního baru Look Up na západ slunce. Za vstup zaplatíte přes týden 100 AED (50 AED kredit) a o víkendech pak 150 AED (včetně 100 AED kredit na jídlo a pití).

Dubaj La Ville rooftop bazén

Zdroj: oficiální foto

5. InterContinental Dubai Festival City

Ikonický visutý bazén s proskleným dnem v hotelu Intercontinental Festival City, který vyčnívá z boku budovy a nabízí panoramatický výhled na město. Cena vstupu 99 AED (kredit možno utratit v hotelové restauraci).

Intercontinental Dubaj hotelový bazén

Zdroj: oficiální foto

6. Mandarin Oriental Jumeira

Nádherný nekonečný rooftop bazén na 6. patře hotelu Mandarin Oriental. Bazén je spojen s restaurací Tasca, kterou má na starost michelinský šéfkuchař José Avillez. Dříve bylo bazén možno navštívit pouze jako hotelový host, nyní si lze zakoupit tzv. Infinity pass za 1 000 AED, což sice není levné, ale za tuto cenu získáte přístup do bazénu a luxusní menu:

  • Welcome drink
  • Exotický ovocný tác
  • Exkluzivní tříchodové menu šéfkuchaře Josého Avilleze
  • Výběr typických portugalských nápojů, vín a mocktailů
  • Koktejl dle Vaší volby, podávaný mezi 17. a 18. hodinou

Vstup je umožněn pouze pro hosty starší 21 let.

Tasca restaurace Dubaj hotel Mandarin Oriental

Zdroj: oficiální foto

7. InterContinental Dubai Marina

Střešní bazén přímo v srdci dubajské Mariny s výhledem na okolní yachty. Vstup do bazénu stojí 99 AED a je plně uplatnitelný jako kredit  na jídlo a píti v Urban lounge.

Rooftop bazén hotelu Intercontinental Marina v Dubaji

Zdroj: oficiální foto

8. The St. Regis Dubai, The Palm

Zbrusu nový 5* hotel řetězce Marriott, který se nachází na začátku ikonického Palm Jumeirah a je spojen s obchodním centrem Nakheel Mall  s více jak 300 obchody, restauracemi, ale zejména se vstupem na novou 360° vyhlídkovou plošinu The View. Hotel je přímo na zastávce známé Monorail dráhy, které vás za pár minut dopraví na The Pointe s největší světelnou fontánou světa nebo do známého Aquaventure zábavního parku. Hotel má dva infinity bazény rodinný a adult only.

St.Regis infinity pool na The Palm Dubaj

Zdroj: oficiální foto

9. Cé La Vi, Address Sky View

Neuvěřitelný výhled přímo na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, to je infinity pool hotelu Address Sky View v samém srdci metropole. Bazén se nachází na 54. podlaží hotelu spolu s skybarem a restaurací. Všechny služby jsou volně dostupné i pro ne-hosty hotelu.

Hotel Sky Address Dubaj s výhledem na Burj Khalifa

Zdroj: oficiální foto

Autor článku:
Štítky: dubajDubaj co navštívit

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji