Možná vás to překvapí, ale i v Dubaji jsou hory. Hatta je 130km vzdálená enkláva náležící pod dubajský emirát. Za necelé 2hod. jízdy autem se tak z metropole dostanete do horské oblasti, kdy si můžou plnit své sny nejen milovníci campingu, ale i sportovci a dobrodruzi. Oblast Hatta je známá svou krásnou krajinou, která kombinuje hory, vádí, farmy a přehrady. Její chladnější klima a terén poskytují možnost úniku z dubajského ruchu velkoměsta.

Co byste neměli minout:

Hatta Wadi Hub

Outdoorové centrum, kde na vás čeká ubytování ve formě přívěsů, lodžií nebo moderních stanů. Z aktivit si můžete vybrat horská kola, zorbing, lanové centrum, lukostřelba nebo vodní skluzavky.

Dubaj Hatta glamping

Přehled aktivit

Pěší turistika

Hatta je obklopena pohořím Hajar tvořící mnoho zvlněných vrcholů a údolí, které jsou ideální pro pěší turistiku. Na túry se můžete se vydat na klikatými vádími na úpatí hor nedaleko hranic s Ománem. Obtížnost tras je přizpůsobena všem věkovým kategoriím. Turistické stezky, jejichž popularita rok od roku roste, v současné době měří celkem 32,6 kilometru a jsou rozděleny na 5 jednotlivých tras.

Horská kola

Horská cyklistika v Hatta Wadi Hub je první svého druhu na Blízkém východě. Cyklostezky uspokojí jak zkušené nadšence, tak začátečníky dobrodruhy, kteří si chtějí užít přírodu a přírodní prostředí. Všechny cyklotrasy jsou zdarma a jsou otevřeny po celý rok.

Zorbing

Pokud jste ještě zorbing nezkoušeli, tak je to sjíždění kopce v obří plastové kouli – je to vzrušující, trošku šílené a nic pro lidi, kterým je špatně na kolotočích.

Hatta Dam

Přehrada s tyrkysovou vodou po které se můžete projet na kajaku, šlapadle nebo paddleboardu a pak se ubytovat v jednom ze stylových přívěsů v americkém stylu.

Přehrada Hatta dam

Nápis Hatta ve stylu Hollywood

Nápis Hatta je kopií ikonického symbolu Hollywood. Nachází se na jednom z nejvyšších vrcholů ve výšce 60 m a je viditelný pro všechny návštěvníky při vstupu do oblasti. Vydat se k němu můžete po pěší stezce z Wadi Hubu, cesta vám zabere cca. 30 minut chůze.

Hatta nápis

Source: official photo Visithatta.com

Honeybee Garden

Člověk by vyhlášenou včelí farmu uprostřed hor a vyschlých koryt řek úplně nečekal. Hatta Honey bee garden je místo kde, se dozvíte vše o životu včel, historii produkce medu, sami si na plástev budete mocí sáhnout a nakonec si nakoupit místní vyhlášený med domů jako suvenýr. Díky více než 25 letům zkušeností, modernímu včelařskému vybavení, nejmodernější technologii a používání nejlepších včelích druhů na světě se Hatta Honey řadí mezi největší producenty medu v regionu.

Včelí farma Hatta Dubaj

Tipy na lokální restaurace:

  • Hatta Wild Caffé
  • Al Hajarain
  • Al Yamm Café
  • Freij Hatta Café
  • Bab Alsham
  • Tanoor restaurant
Autor článku:
Štítky: dubajDubaj co navštívitdubaj co vidět

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji