Pokud vyrazíte do SAE, jmenovitě do emirátu Ras Al Khaimah a chcete si svůj plážový pobyt zpestřit trochou adrenalinu nebo ukázat svým ratolestem, že dovolená není jen all inclusive hotel, tak můžete zavítat do kempu přežití Bear Grylls.

Je možné, že spoustě z vás toto jméno nic neříká. Bear Grylls je známý britský dobrodruh, bývalý elitní voják SAS, spisovatel a televizní propagátor kurzů přežití. U nás je asi nejznámější pořad na Prima Zoom Muž vs. divočina (Nutné k přežití), kde Bear navštěvuje různá nehostinná místa naší planety a během své cesty divočinou demonstruje postupy nutné k přežití např. v případě letecké nehody.

A právě odlehčenou verzi těchto technik si můžete na vlastní kůži vyzkoušet v kempu, který je od od hlavní plážové oblasti s hotely vzdálen cca. 40 min. autem. Samotného Beara tu sice nepotkáte, ale všechny kurzy byly jím osobně sestaveny a instruktoři prošli jeho školením.

Absolvovat zde můžete 3 základní kurzy dle různé obtížnosti i náplně kurzu.

  1. Základní kurz přežití

Popis kurzu:

V tomto intenzivním 24hod. kurzu přežití se naučíte praktické dovednosti zachraňující život, krizové postupy, jako je vynalézavost a chování pod tlakem. Od první chvíle, kdy dorazíte do divočiny pohoří Jebel Jais s omezenými zásobami, budete nuceni si sami zajistit  potravu a vodu. Pod vedením Bearova týmu vysoce trénovaných odborníků se naučíte rozpoznávat zvířecí stopy, pokládat pasti, stahovat z kůže a vykuchat si vlastní večeři. Získáte dovednosti zacházení s nožem, první pomoc v divočině, zapálení ohně a práce s provazem, jako jsou uzly a postroje.  Následně tyto dovednosti využijete k navigaci a pohybu v obtížném terénu, jako jsou vádí a strmé útesy. Naučíte se také stavět nouzové přístřešky a chránit se v divočině před útokem.

Obsah kurzu:

  • Každý kurz je omezen na 12 účastníků, kteří musí být ve věku starší 18 let
  • V průběhu kurzu je zajištěna táborová večeře & snídaně, vybraná sada a ubytování v táboře.
  • Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastníci odznak tábora Bear Grylls Explorers a certifikát o absolvování

Cena kurzu od 984 AED/osoba

Bear Grylls jak prezit Emiraty

Zdroj: oficiální foto

  1. Kurz přežití pro rodiny

Určeno minimálně pro 1 dospělou osobu a 1 dítě ve věku 8-17 let

Popis kurzu:

Toto 24hod. dobrodružství bylo vytvořeno tak, aby inspirovalo otce i syny, matky i dcery. V rodičovských a dětských týmech se naučíte Bearovy slavné techniky přežití: jak rozdělat a udržet oheň, jak se orientovat v noci, vyčistit si vodu, vybudovat přístřešek a přežit v extrémním počasí. Naučíte se nejúčinnějším a nejbezpečnějším způsobům, jak pro přežití používat nůž. Druhý den tyto dovednosti vyzkoušíte v praxi tím, že překonáte obtížný terén zpět do civilizace. Ideální příležitost, jak stmelit svou rodinu prostřednictvím skutečně nezapomenutelného a zábavného zážitku.

Cena kurzu od 844 AED/osoba

Jak prezit Bear Grylls Jebel Jais

Zdroj: oficiální foto

  1. Intenzivní kurz přežití

Popis kurzu:

Naučte se základy přežití na tomto rychlém 4hod. kurzu. I za tak krátkou dobu můžete porozumět dovednostem, které Bear používá k přežití v divočině. Kurz je určen pro dospělé i děti ve věku mezi 8 a 17 let.

Cena kurzu: od 328 AED/osoba

Pokud se hned necítíte na adrenalinové kurzy přežití, můžete si v kempu vyzkoušet mnoho dalších outdoorových aktivit jako např. ferraty, klasické horolezení nebo střelbu z luku.

Kompletní nabídku kurzů, včetně možnosti rezervace a další informace najdete na oficiálních stránkách.

Pokud hledáte nějakou alternativu, jak si užít hory v Emirátech a u toho vyzkoušet různé – méně nebezpečné aktivity, tak doporučuji navštívit dubajskou enklávu Hatta. Tam si nejen můžete vyzkoušet romantický nocleh v luxusním stanu nebo americkém přívěsu, ale také si zajezdit na horském kole, koni nebo kayaku.

Autor článku:
Štítky: EmirátyRas Al Khaimah

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit?



 – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji