Maledivy jsou pro potápění zaslíbenou destinací. Většina lidí by možná čekala především ponory na korálových útesech a pozorování fauny a flóry, avšak nacházejí se zde i potopené vraky lodí, které pro potápěče jsou vrcholným zážitkem. Můžete být na vlastní oči svědky toho, jak mořský ekosystém postupně pohlcuje tyto relikvie, které se pak stávají jeho součástí.

Nejlepší místa pro potápění k vrakům najdete zde:

North Male Atoll má hned dva fascinující vraky. Prvním je vrak lodi Victory, nákladní loď, kterou najdete na jihozápadní straně Hulhulé. Druhým místem je útes Angsana Ihuru s vrakem Rannamaari, což byla loď pro bagrování písku, která byla záměrně ponořena jako atrakce.

Vaavu Atoll a lokace Keyodhoo je s potopeným indonéským plavidlem jedním z nejpopulárnějších „instagram“ vraků Malediv.

South Ari Atoll – v blízkosti ostrova Machafushi se nachází středně velký ocelový vrak, který byl také potopen záměrně za účelem podvodní turistiky.

Lhaviyani Atoll  se svou Loděnicí (Shipyard) je jednou z největších atrakcí pro potápění vůbec. Nachází se zde dva vraky, které jsou 40 let staré.  Jeden je umístěn vzpřímeně a druhý leží na boku, oba zhruba 30 metrů pod vodní hladinou. Celá lokalita je domovem mnoha nejrůznějších ryb a útočištěm žraloků vouskatých (nurse shark) a žraloků spanilých (grey reef shark).

Seznam divingových center na Maledivách

Maledivy mapa nejlepší místa pro potápění

Maledivy – Tipy na místa pro potápění

Autor článku:
Štítky: Maledivymapapotápění

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji