Pokud máte na letišti v Doha nebo Dubaji přestup delší než 4 hodiny, navíc k tomu třeba v noci a nechce se vám pokoušet se o spánek na jedné z místních laviček, můžete využít služby tzv. sleep lounge. Na katarském i dubajském letišti ji najdete pod názvem Sleep n Fly.

Skládá se z jednotlivých spacích kójí s jedno nebo dvoulůžky, které si můžete pronajmout na určitý počet hodin.

Ceny se pohybují okolo 60 USD pro dvojlůžko za 2 hodiny. Pokud jste držiteli některé z prémiových kredit karet, můžete služby využít na 2hod. zdarma. Doporučuji si místa na spaní dopředu rezervovat a nespoléhat, že bude kapacita na místě volná.

Proč využít služeb Sleep n Fly?

  1. Unikátní koncept. Není to ani drahý hotel, ani klasický letištní salonek, je to jedinečný koncept někde mezi tím. Klasické pojetí salonku nebo lounge zahrnuje i poskytování stravování v podobě cateringu, tady je vše zaměřeno pouze na pohodlné a bezpečné přespání.
  2. Umístění. Bez výjimky jsou všechny sleep lounge umístěny v rámci areálu letiště. Někde se nachází přímo u odletové brány, většinou však v docházkové vzdálenosti od hlavního koridoru. To nejdůležitější je, že neopouštíte tranzitní prostor a tudíž ani neprocházíte přes žádné kontrolní stanoviště.
  3. Platíte po hodinách. Na rozdíl od hotelu vám není účtována celá noc, ale platíte v závislosti na délce vašeho pobytu v hodinách. Můžete službu využít pouze na hodinu, stejně tak jako na celou noc. Samozřejmostí je vybavení čistými polštáři a přikrývkami.

Možnosti ubytování:

  1. IGLOO sleep pod – spací kapsle pro max. jednu dospělou osobu
  2. YAWN cabin – samostatná kóje s dvojlůžkem. Určeno pro max. 2 dospělé osoby a dítě do 6 let.
  3. YAWN LITE cabin – spací kóje s jednolůžkem s maximální obsazeností 2 dospělé osoby
  4. FLEXISUITE pod – suita pro jednu dospělou osobu vybavená obrazovkou pro HDMI připojení notebooku
Ceník sleep lounge Doha Dubai

Sleep n Fly lounges (Source: sleep-n-fly.com)

Autor článku:
Štítky: DohadubaiKatar letištěletiště

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu