Letiště v Doha, hlavním městě Kataru, je moderní dopravní uzel, z pohledu objemu dopravy v oblasti druhé nejrušnější po Dubaji. Je hlavním přestupním místem a branou pro navazující lety do Asie a destinací Indického oceánu. Své domovské sídlo zde má národního dopravce Qatar Airways a stejně tak jako on se pravidelně umisťuje v žebříčku Skytrax nejlepších letišť světa. Letiště samotné je přehledné s jedním terminálem a moderním „eco friendly“ designem kombinujícím dřevo, ocel a sklo v dynamických křivkách. Interiér je díky dřevu a přirozenému světlu velmi příjemný a „teplý“, použití vln a oblouků vizuálně uklidňující. Jednotlivé části jsou pak doplněny o umělecké instalace různých postav, kterým dominuje známý žlutý medvěd pod lampou.

Doha letiste Katar

Hala letiště Doha v Kataru

Letiště je samo o sobě je přehledné na orientaci a poskytuje veškeré služby (nákupy, stravování, odpočinek) na které jste zvyklí z ostatních moderních dopravních uzlů. Pokud zde máte dlouhé čekání na přestup, například ještě přes noc a chcete si dopřát větší komfort za rozumné peníze než je lavička v hale, tak doporučuji služby Sleep n Fly lounge.

Letiště Doha – fakta a zajímavosti:

  1. Letiště má celkovou roční kapacitu 30 miliónů cestujících a brzy to bude až 50 miliónů.
  2. Západní přistávací dráha je jedna z osmi nejdelších na světě (4 850 metrů).
  3. Každou hodinu je možné provést 100 vzletů a přistání. To znamená 5 letadel každé tři minuty.
  4. Terminál pro cestující o rozloze 600 000 m2 je největší budovou Kataru.
  5. Hlavní odbavovací hala má rozlohu 25 000 m2.
  6. K dispozici je neuvěřitelných 138 odbavovacích přepážek a 14 z nich je koncipováno jako soukromé kabinky (pro cestující první třídy Qatar Airways).
  7. Hangár pro údržbu je největší na světě a může pojmout až 13 letadel najednou.
  8. Jedná se o vůbec první letiště navržené speciálně pro A380.
  9. Systém pro manipulaci se zavazadly zvládne přepravit 5 000ks zavazadel za hodinu, tedy 120 000ks za den.
Autor článku:
Štítky: DohaKatarKatar letištěletiště

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji