Kde jsou ty nejhezčí mauricijské pláže? Pobřeží ostrova Mauricius má stejný charakter jako celá země – obrovskou rozmanitost. Najdete zde modré laguny s bílými písečnými plážemi, stejně tak jako ostré skalnaté útesy s divokou přírodou v okolí.

Sever

V severní části ostrova, která je turisticky nejrušnější najdete spousty různých lagun a chráněných zátok s příjemnou teplotou vody po celý rok. Nejpopulárnější jsou zde pláže Péreybère a Mont Choisy.

Východ

Východní pobřeží se vyznačuje dlouhým pásem nádherných písečných pláží, ale je také největrnější částí ostrova, zejména v zimě. Jedna z nejoblíbenějších pláží, Belle Mare, je také jednou z nejdelších na ostrově. Ile aux Cerfs, ostrov zasazený do největší laguny několik minut lodí od pobřeží, je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst.

Mauricius dovolena Belle Mare

Pláž Belle Mare

Západ a jih

Pro západní a jihozápadní region, jehož dominantou je známá hora Le Morne, je typické teplé a suché podnebí s ideálními podmínkami pro kitesurfing nebo hlubinný rybolov. Le Morne, který je oficiálně památkou UNESCO, je ideálním místem pro piknik a z jeho vrcholu je jedno z nejúchvatnějších panorámat s pohledem na lagunu s podmořským vodopádem. Jižní pobřeží je jedinečné svými čedičovými útesy, které jsou díky silným větrům neustále bičovány divokými vlnami. V této části ostrova není doporučeno plavat, s výjimkou některých pláží, jako je Blue Bay, která je zároveň chráněným mořským parkem.

Mauricius dovolená pláž Le Morne

Pláž pod Le Morne

Na Mauriciu si můžete vybrat z více než 35 pláží a tady je výběr těch, který byste určitě neměli vynechat…

  1. Le Morne – zasazené pod impozantní horu Le Morne, vlny a větrné podmínky této pláže jsou ideální pro surfování a kitesurfing.
  2. Île aux Cerfs – skočte na člun a vydejte se na pobřežní ostrov, kde najdete plážový ráj (a jedinečné golfové hřiště).
  3. Flic en Flac  –  jedna z nejdelších pláží na Mauriciu jako stvořená pro dlouhou romantickou procházku po bílém písku při západu slunce.
  4. Mont Choisy at Trou aux Biches – dlouhý pás bílého písku se stáčí kolem zátoky. Relaxujte ve stínu přesličníků nebo si aktivně zahrajte plážový fotbal
  5. Pointe d’Esny – průzračná voda na koupání a velká šance na pozorování hvězdic

Ve všední dny si pláže užijete v klidu a s minimem lidí, o víkendu se můžete připojit k místním, kteří zde pořádají rodinné pikniky s hudbou a tancem.

Mauricius mapa pláží

Nejhezčí pláže na Mauriciu

dovolená Mauricius jižní pobřeží

Divoké pobřeží na jihu

Autor článku:
Štítky: Le MorneMauriciuspláž

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Fanar hotel OmánAirbus 350 World2fly na letišti Phu QuocThe Pointe a hotel Atlantis v DubajiGravity point Salalah OmánLetiste Dubai Expo liveryŠnorchlování Maledivy žralokEmirates letiste Dubai