Grand Baie, nebo také Grand Bay, je jedno z nejhezčích pobřežních městeček na celém Mauriciu. Nachází se  73 km od mezinárodního letiště, lehce přes hodinu jízdy autem. Samo město je pulzujícím turistickým uzlem celé oblasti. Největším lákadlem jsou bezesporu kouzelné pláže a bohatý noční život (najdete zde nejvyhlášenější ostrovní bary: Banana Café, Zanzibar a známý Buddha bar).

Grand Baie je základnou pro velké množství vodních aktivit: plachtění, windsurfing, parasailing a potápění mezi pestrými korálovými atoly vzdálenými jen pár kilometrů od pobřeží.

V případě zájmu o ubytování vám tato oblast nabídne širokou paletu od luxusních hotelových resortů, přes skromnější penziony, vily až po soukromé apartmány.

Veřejná pláž Grand Bay Mauricius

Lodě v zátoce Grand Baie

Nejhezčí veřejné pláže:

Grand Baie public beach

Veřejná pláž Grand Bay se nachází v samém centru města a nelze ji přehlédnout. Vzhledem k velmi aktivnímu provozu lodí a katamaránů uvnitř zátoky má veřejná pláž jen limitovanou plochu, ve které můžete vstoupit do vody. Na druhou stranu kotvící lodě vytváří malebnou atmosféru. Podél pláže se nacházejí stánky s čerstvými džusy, rychlým občerstvením a restauracemi.

Ačkoli není pochyb o tom, že pláž je velmi pěkná a poskytuje skvělý výhled na Grand Bay i na krásnou zátoku, měli byste vzít v úvahu, že vzhledem k veškerému provozu lodí uvnitř zátoky není voda pravděpodobně tak čistá jako na ostatních plážích.

La Cuvette beach

Pláž se nachází v blízkosti hotelu Royal Palm a dostanete se na ni, když míříte z centra Grand Bay směr Pereybere. Pláž je poměrně malá a intimní. Voda je velmi klidná a přístup do vody je bez skal a korálů.

Pereybere public beach

Pláž Pereybère je sice malá, ale přesto vypadá jako fotka z pohlednice. Modrá laguna s tyrkysovou vodou přitahuje stále více rodin, které se chtějí dostat mimo ruch Grand Baie. Místo je vhodné ke koupání a v průběhu dne je možné si zde pronajmout i sluneční lehátka. Pár metrů od metrů pláže je možné se šnorchlovací výbavou pestrobarevné tropické druhy ryb.

Nejlépe Tripadvisor hodnocené restaurace v okolí:

Doporučené hotely v okolí:

LUX Grand Baie 5* (pro náročné)

Cannonier Beachcomber 4* (páry i rodiny, velmi hezký resort)

Coin de Mire Attitude 3* (kvalita za příznivou cenu)

Autor článku:
Štítky: Mauriciusmauricius co vidět

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Letadlo Emirates Praha RuzyneWadi Darbat OmánMaledivy Meeru resortFanar hotel OmánSeychely počasí a kdy jetMauricius katamaran u Le Morne