Pokud se vydáte na Maledivy a váš vybraný hotel patří mezi 80 vyvolených, tak s velkou pravděpodobností využijete služby místního dopravce Trans Maldivian Airways (TMA), který vás stylovým hydroplánem dopraví z hlavního ostrova Male přímo do vašeho vysněného resortu. Tato společnost má největší flotilu „seaplane“ strojů na světě čítající 57 letadel a ročně přepraví přes 1 000 000 cestujících. Každé letadlo má kapacitu pro zhruba 12 pasažérů plus posádka. Každopádně už jenom samotný let nad atoly a následné přistání na vodě je obrovským zážitkem.

INFO TIP

Po příletu do Male na hlavní letiště Velana a absolvování všech bezpečnostních procedur vyhledejte stánek se jménem vašeho resortu. Následně vás personál doprovodí na přepážku TMA, kde vám budu odbavena zavazadla. Samotný terminál pro odlety i přílety hydroplánů se nachází mimo hlavní prostory letiště, takže tam budete dopraveni minibusem.

Jedinečnost létání v těchto podmínkách, přistání na vodě a vzlet z vody, dovoluje hydroplánům létat pouze od východu do západu slunce. Pokud byste tedy chtěli dorazit do vašeho letoviska ještě ve stejný den, naplánujte si přílet na Maledivy do 15:30 (LT). Pokud nejste schopni najít mezinárodní let, který vás sem dopraví včas, můžete strávit noc v Male nebo Hulhumale a podívat se, jak vypadá místní život.

Pokud budete mít tu možnost, tak si Maledivy s hydroplánem určitě nenechte ujít.

Pozor

Váhový limit pro vaše zavazadla je „pouhých“ 20kg na velké a 5kg na příruční, tedy 25kg celkem. Což se může zásadně lišit od limitu, který máte od své letecké společnosti. Cokoliv nad tento limit je zpoplatněno 5 USD/kg, takže vás pak zapomenutá láhev s vodou nebo trilogie Pána prstenů v batohu může přijít celkem draho.

Autor článku:
Štítky: letadloLUX South Ari Atollmaledivy dovolená

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu