Se vzrůstající hladinou světových oceánů jsou Maledivy se svými 1 190 ostrovy jedním z nejohroženějších souostroví. 80 % jejich území leží do 1 metru nad mořskou hladinou, a proto hrozí, že by do konce století mohly celé zmizet pod vodou.

Druhým aktuálním problémem je přelidněnost hlavního města a nemožnost ho dále rozšiřovat. Male je jedno z nejhustěji osídlených měst na světě, více než 250 000 lidí obývá oblast velikosti 8 km2.

Naději nyní dává nový developerský projekt v kooperaci maledivské vlády a holandské společnosti Dutch Docklands v čele s architektonickým studiem Waterstudio.nl – Floating city. Plovoucí město, jak je projekt nazýván, má být vzdálen pouhých 10 minut lodí od hlavní metropole Male a měl by poskytnout ubytování až 20 000 obyvatel.

Maledivy mapa plovoucího města

Tvar nového města se nechal inspirovat tzv. mozkovým korálem. Zdroj: www.maldivesfloatingcity.com

Plovoucí město je navrženo podle tvaru podobného mozkovému korálu. Bude se skládat z 5 000 plovoucích jednotek včetně domů, restaurací, obchodů a škol propojených kanály. První jednotky budou představeny už v červenci, obyvatelé se začnou stěhovat počátkem roku 2024 a celé město má být dokončeno do roku 2027.

Kompletní informace k projektu a zdroj informací: maldivesfloatingcity.com

Autor článku:

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu