Pokud navštívíte Vietnam nebo jmenovitě jako já ostrov Phu Quoc, máte několik možností, jakou dopravu pro své výlety zvolit. Za mě je nejlepší kombinace níže zmíněného podle délky a účelu vaší cesty.

Skútr

Kdo nikdy nebyl v Asii velmi rychle pochopí, že kdo nemá skútr, neexistuje. Skútr je ve Vietnamu naprosto dominantní dopravní prostředek. Místní na něm vozí celý svůj business, stejně tak jako čtyřčlennou rodinu včetně psa. I pro turistu je skútr optimálním volbou, jeho pronájem je levný a všechna infrastruktura je pro něj optimalizovaná – stanoviště, opravny, ale zejména vyhrazené pruhy. Tohle samozřejmě platí jen někde, zde na Phu Quocu, kde s rozvojem turismu vznikly i nové silnice se na hlavních tazích  počítá se třemi pruhy v každém směru, zprava skútr, mix a auta.

Cena pronájmu je opravdu „směšná“ – 200 000 VND = 200 Kč na 24hod.  Co mě celkem překvapilo je cena benzínu, kdy se nyní (12-2023) blíží 30 Kč/l.
Povinná je helma (dostanete) i když na místních ji moc neuvidíte.
Pozn. Jezdí se normálně – vpravo

Exoguru logo tip
WA Kontakt na ověřenou půjčovnu: +84 77 981 1086 (FUFUDO)
– doporučuji
Na WA se dohodnete a dovezou vám skútry v daný čas přímo k hlavní bráně (hned u hlavní recepce resortu Melia Vinpearl).

Doprava skútrem po ostrově Phu Quoc

Auto

Musím přiznat, že se samostatným pronájmem automobilu zkušenost nemám, ale pokud nechcete sami řídit máte 2 možnosti:

Taxi

Grab taxi je mobilní aplikace, obdoba našeho Uberu/Boltu. Zadáte cíl cesty a místo vyzvednutí a hned vidíte možnosti dopravy a její cenu

Cena hodinové cesty (35 km) z hotelu (Melia Vinpearl) na letiště cena 438 000 VND = 438 Kč

Grab Taxi app logo Vietnam

Pronájem auta s řidičem

Od stejné půjčovny, co jsem měl skútr, jsem poptal automobil na půl dne pro 6 lidí. Cena na dobu od 12hod. do 22hod. večera se pohybovala kolem 1,8 mil VND = 1 800 Kč/6 osob. Tuto možnost jsme využili při výletu na jih ostrova a návštěvu lanové dráhy Hon Thom a nočního trhu v hlavním městě.

Autobus

Pokud budete ubytování v resortu Melia Vinpearl, tak z areálu odjíždí autobusy tzv. zelená linka, která vás zdarma dopraví trasu – zábavní park Vinwonders, Terminál 2 (lze přestoupit na bus do hlavního města Duong Dong) a končí v Safari a ZOO parku.

Letiště Phu Quoc Vitnam

Mohlo by vás zajímat: Půjčení auta, řízení a jízda s taxi v Ománu

Autor článku:
Štítky: dopravaPhu QuocVietnam

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit?



 – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Lux resort lounge letiště Velana MaledivyThe View DubaiEmirates ICE system palubní zábavyFanar hotel OmánSleep n Fly lounge Doha DubaiMauricius Le Morne vrcholové fotoPanorama Tawi Atair propadliny v Ománu