Z pohledu počasí je ideální navštívit Bahrajn v jeho „chladnějších měsících“, od zhruba poloviny října do poloviny dubna. V tomto období jsou teploty mírnější a příjemnější, takže venkovní aktivity jsou příjemnější. Denní teploty se obvykle pohybují v rozmezí od 25°C do 33°C, večery jsou chladnější.

Letním měsícům od června do srpna se doporučuje vyhýbat kvůli extrémně vysokým teplotám a vysoké vlhkosti vzduchu. Oba tyto faktory mohou venkovní aktivity znepříjemnit nebo dokonce ohrozit. V tomto období se teploty často vyšplhají nad 40 stupňů Celsia a vysoká vlhkost vzduchu způsobuje, že je pocitově ještě větší horko. Na rozdíl od jižní části Ománu, kde je v létě období dešťů.

Zatímco zimní měsíce jsou z hlediska počasí nejpříjemnější, Bahrajn zažívá také krátké přechodné období na jaře a na podzim. Mějte však na paměti, že průběh počasí se může rok od roku měnit, proto je vždy dobré si před plánováním cesty ověřit aktuální předpověď počasí.

Bahrajn počasí kdy jet na dovolenou

 

Bahrajn počasí leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota (°C) 22 25 29 35 41 44 45 45 42 37 30 25
Srážky (cm) 1 0,6 1,4 0,7 0,3 0 0 0 0 0,1 0,9 1,3
Autor článku:
Štítky: Bahrajnbahrajn počasípočasí

Dejte o tomto článku vědět ostatním

Potřebujete poradit? – 10 = 90

Jsme na Instagramu

Dubaj počasíThe View DubaiData na dovoleneSushi Samba Palm Jumeirah Dubaj výhledMaledivy Lux resort plážThe Pointe a hotel Atlantis v Dubaji